vineri, 6 decembrie 2019

steaua lyon

un meci ciudat ; frumos intr`o oarecare masura ; emotii… pentru ce ? pentru ca`n minutul 60 sa incepi sa bagi un fundas ?! povestea e urmatoarea.. nu am vazut tot meciul, unii dintre noi mai au si munca. un singur lucru e clar; pe la 10 : 05 cand ieseam de la lucru l`am intrebat pe tipul de la poarta cat e scorul. mare greseala! mi`a zis ca ar fi 2 la 0 pentru steaua.. iti dai seama ca nu am crezut.. convins, am pornit inspre chiron unde am ajuns pe la si 40; am aflat cu stupoare ca e 3 la 2 pentru steaua.. i was like wtf?! la momentul respectiv si cele 10 minute din repriza a 2 a am crezut ca o sa mor ( gandeste`te ca la meciul romania italia mi`am pierdut vocea dupa primele 5 minute ). ne`au egalat… am zis ca se poate intampla. dupa un minut ne`au dat`o pe aia grea.. 4 la 3.. oficial s`a terminat. de emotii, ultimele 10 minute ale meciului le`am petrecut in picioare; pana in momentul in care s`a facut 5 la 4.. sincer, cred ca daca voi muri vreodata si nu voi reinvia de fiecare data cand apesi play, voi muri de infarct pentru un meci al stelei sau al romaniei. nu`i nimic.. mai am sperante, desarte.. dar le mai am.. nu renunt nici daca luam bataie de la foresta.